יום הרווקים

בדרך כלל אני לא קונה באינטרנט,למרות שלאחרונה אני יותר פתוח לעניין ואני מוכן  לקנות פריטים שהם משמעותית זולים מקניה רגילה.

והנה מתקרבים להם ימי מכירה מרוכזים באדיבות אמאזון ואתרי המכירה הסיניים למיניהם ואנחנו בדאר מתכוננים להצפה הבלתי נמנעת.

כאחראי על המיון בדרום תל אביב כבר חוויתי הכל בתחום המסירה של פריטי איביי ודומיו ולכן אני רוצה להקל על הרוכשים ולכתוב כמה כללים נורא בסיסיים על מנת שמי שירכוש פריטים בימי המכירה האלה יוכל לקבל אותם ללא תקלות ככל שזה תלוי בי.

אנשים מזמינים פריטים כאלה ואחרים באתרי המכירה,משלמים כסף על הקנייה ואם הפריט גדול ואינו נכנס לתיבת הדאר ,הם מקבלים ס.מ.ס ללכת לקחת את החבילה מסניף הדאר והם לא הולכים לקחת.

זה מוזר,קניתם,שילמתם,למה אתם לא לוקחים מהסניף?

עכשיו אומר דבר מטומטם,אנשים קונים משלמים ממיטב כספם אבל או שאין להם תיבת דאר או ששמם שם משפחתם לא רשום על התיבה,כאילו מה הקטע?

איך תגיע החבילה? מה יותר טריוויאלי מהעובדה שאם אתם מזמינים פריטים מחו"ל כדאי שתיהיה לכם תיבה ושמכם עליה?

אני כותב את זה כי כנראה יש סוג של אנשים שזה לא מובן מאליו בעיניהם ואו שאין להם תיבה ואם כבר יש אז אין זיהוי.

דוור, טוב ככל שיהיה לא יחפש אתכם בבניין,יש לו המון עבודה והמון פריטים שהוא צריך לחלק ואם אין שם על תיבת הדאר הוא יחזיר את הדאר וזה יחזור לחו"ל,לא חבל?

אל תגידו לי שיש תקלות ולא קיבלתם חבילה שהזמנתם,אני יודע שיש ואני יודע שיש כשלים וליבי איתכם,אבל אני לא כתובת לעניין הזה.

אני משתדל לתת טיפ  קטן לחודש המכירות הקרב,זה שבו אני מוצא את עצמי טובע באלפי  פריטים בלי להגזים.

אז אם אתם רוכשי משהו באתרי המכירות,מלאו את הטופס המכוון בתשומת לב,תרשמו מספר טלפון,תציצו אם תיבת הדאר שלכם תקינה ואם אפשר לקרוא את השם בצורה ברורה ואחכ תיקנו מה שבא לכם.

יום הרווקים,בלק מנדיי או פריידיי,לא מבין את הקטע אבל אם יש מחירים טובים אז סבבה.תהנו

28 תגובות בנושא “יום הרווקים

 1. עצות מצוינות טליק, תודה. אכן יש התנפלות על אתרי הקניות ברשת בחודש הזה, והעומס שנגרם מכך בדואר לעיתים גורם לזמני ההספקה להתארך ולהתארך…..
  רוצה לציין לשבח את סניף הדואר ביישוב שלי, שנראה לי שהוא בבעלות פרטית, שעובד בדרך כלל בצורה מאד מסודרת. לפעמים אנחנו מקבלים מכתבים שלא ממוענים אלינו כלל, וזה גורם לי לתהות אם מכתבים שלנו מגיעים לאחרים, שמשום מה לא טורחים כמונו להחזיר אותם לדואר……..אבל פרט לכך כל נושא החבילות ודואר רשום מנוהלים למופת. 

  אהבתי

  1. סניף דאר בבעלות פרטית הוא סניף שבו מחזיק זכיין שהתקשר בהסכם לדאר ולא עובד דאר ולכן הוא גמיש יותר בגישה לאזרח
   גל אנחנו ביישוב שתנו מקבלים לעיתים מכתבים שלא מוענו אלינו והייפך,בדרך כלל מפרסמים בדף הפייסבוק של היישוב אם קורה דבר כזה והמכתבים מגיעים ליעדם.
   תודה

   אהבתי

   1. הסניף נראה כסניף דואר לכל דבר, אני לא הייתי יודעת שהוא בבעלות פרטית, אבל T אמר והוא כנראה יודע. זה סניף שמשרת כמה וכמה יישובים באזור, יש עליו עומס עצום, והוא מתפקד באופן טוב מאד יחסית. אין לי מושג עד כמה אנשי היישוב (והסביבה) מחוברים לפייסבוק. ויש כל כך הרבה פורומים שונים שלך תדע על מה כל אחד מנוי. יש "תושבי…." ויש "פורום מסחרי לתושבי…" ויש גם "פורום…." שאין לי מושג מה ההבדל בינו לבין "תושבי", וגם כמובן הדף של "המועצה האזורית…." ועוד ועוד…..אז באיזה מהם לפרסם מכתב שהגיע אלי בטעות? לא, אני מעדיפה לעבור בסניף (מרחק של שלוש דקות הליכה מביתי) ולהחזיר להם אחר כבוד את המכתב…..

    אהבתי

   2. טוב,ברור לגמרי שתחזירי לסניף,אצלנו יש מרכזי חלוקה לפי אזורי מגורים,כך שאם אנע מקבל מכב שלא שלי אני יודע שזה מישהו מהסביבה שלי ולא מיישוב אחר.
    מדהים אגב שסניף דאר אחד משרת כמה ישובים,לכל יישוב בסביבה שלנו יש סניף דאר,אצלנו יש 2 סניפים והמון מרכזי חלוקה וליישובים משמר השבעה ובית דגן שנמצאים מרחק דקות מאיתנו יש סניפים משלהם.
    תודה אמפי

    אהבתי

 2. פוסט חשוב מאינסיידר שיודע דבר או שניים על חבילות ועל סידרי הגעתן ומסירתן. אני עושה משהו אחר לגמרי, ומציינת את הכתובת שלי באוניברסיטה למשלוח חבילות. כאן אין בעיה של גודל ולא זוכרת פיספוסים. כן יש לפעמים עיכוב גדול במשלוח, אבל זה כבר סיפור אחר. 

  אהבתי

  1. מכיון שהסניף הסמוך לבייתי פתוח עד 12 בצהריים ואף אחד מאיתנו לא יכול להגיע אליו בשעות הטלה,מיענתי את המכתבים ישר לבית המיון בתל אביב שם אני כאמור עובד,אם אני לא "מיירט" את החבילה כשהיא עדיין במיון אני מקבל סמס מסניף הדואר שנמצא בקומה הראשונה באותו בניין וקופץ לקחת אותו וזה הפתרון האולטימטיבי עבורי.
   תודה מניפה

   אהבתי

 3.   מעריכה את כתיבתך בנושא, השאלה אם אלה שלא מסדרים את תבת הדואר שלהם או מתעכבים בלקיחת החבילות שלהם קוראים את מה שכתבת.
  לי קצת מפריע שחבילה מגיעה לחנות הרחוקה מביתי ( כיום יש מקומות אחרים לאיסוף חבילות מלבד הדואר) , אבל אתה לא אחראי על זה 😉

  אהבתי

  1. אני מקווה שמי שמזמין פריטים מחו"ל ישים לב מחדש למה שהצעתי,אם ההצעה תגיע לאחרים,מה טוב. אני לא יודע מה הקריטריון שגורם לדאר לשלוח את הפריטים שלך לסניף רחוק,נסי להתקשר למודיעין של הדאר 171 ,להגיע לבית המיון הנכון ששמקבל את החבילות עבורך ולבקש מהם לשלוח למקום אחר.נסי,זו רק שיחת טלפון.
   תודה יקירה

   אהבתי

 4. הקטע הוא שהם קונים מלאן ת’לפים פריטים שהם לא באמת זקוקים להם ולכן גם לא טורחים לאסוף את מה שהזמינו. 
  אני אישית לא קונה באינטרנט, מאמינה במישוש 😃 אני צריכה להרגיש את החומר, למדוד לבדוק מכל זווית אפשרית איך הבגד מונח או וואט אבר. 
  בקיצור אולד פשן. 
  אבל ללא קשר אצלנו הדוור מאחד מכתבים. לא אוהב להתאמץ ומכניס בתיבה אחת עוד מכתבים של שכנים מוכרים או כאלה דלא. 
  אנחנו מעבירים להם את הדואר אם ידוע לנו למי הוא מיועד ואת היתר מחזירים לו. אבל יש כאלה שמשליכים פשוט לפח דואר שלא מיועד להם. 
  שכנה התוודתה שאת כל ההודעות לבוחר שהוא הניח בתיבה שלה, היא השליכה לפח. 

  אהבתי

  1. גם אני הרגשתי כמוך עד לא מזמן,אבל זוגתי הישוותה מחירים של כמה פריטים שהם אגב לא בגדים והראתה לי שיש פריטים שמאוד כדאי לרכוש ברשת. לדוגמה עד עכשיו קניתיסוללות למכשירי השמיעה שלי שבארץ עולים כ25 שקל לסוללה והשבוע בדקתי באינטרנט ומצאתי את אותה סוללה כולל משלוצ ב16 שקל ואין מה לעשות,זה שווה.
   אני לא יודע מה קורה בעיר שלך מבחינת חלוקת דאר,אני יודע שמאז הרפורמה יש הרבה בעיות בחלוקת דאר בהוד השרון וברמת השרון,עד כדי כך שדוורים נשלחו מתל אביב אחרי החלוקה של הדאר שלהם לתגבר את 2 הערים,יכול להיות שיש בעיית חלוקה גם בעירך.
   תודה

   אהבתי

   1. טעית יקירה,אני מאוד אוהב את המוזיקה של עופר לוי,פחות אותו כאדם ,האיש סקסיסט,גזען ומה לא,אבל לשיר הוא יודע וגוון הקול שלו והמנעד הם נדירים. אבל אני לא מרבה לשמוע מוזיקה לצערי,רק כשאני באוטו
    הייתי רוצה לשמוע יותר,אבל הטלויזיה והסמרטפון השתלטו:-)

    אהבתי

   2. טליק יקירי ,
      לא התכוונתי אליך!!!  התכוונתי למי שמכונה AO בגלל תגובה אצלי בבלוג בעניין כתיבתי שלפעמים נכתבת בשורות קצרות כמו שיר .
    ( מצטערת שלא הבנת אותי)

    אהבתי

 5. אני הכי "אולד-פשן". לא מזמין כלום ברשת. אני חושב, שאני די ממעט לקנות לאחרונה, באופן כללי. ועבור המעט שאני כן קונה – אין לי שום כוונה לעמוד בתור בדואר, כדי לחסוך כמה שקלים. באינטרנט יש המון סחורה זבל – וגם המון זיופים. ואני לא מעונין לא בזה ולא בזה. כמו שכתבו כאן, אני צריך למשש. להחזיק ביד. לראות אם המוצר איכותי, אם הוא מוצא חן בעיניי. 
  יש הבדלי איכות ענקיים בין מותגים שונים. נניח, הזכרת בטריות. יש המון מוצרים בבית, שבטריות שוכבות בהם לאורך זמן. פעמים רבות, הן "נוזלות". המחלה הזו נפוצה בהרבה בבטריות זולות מאשר במותג טוב דוגמת "דורסל". אז היום אני משתדל לקנות "דורסל", גם אם הסוללות יקרות יותר. מחפש מבצעי הוזלות – אבל לא מתפשר על המותג. אין לי שום כוונה להזמין סוללות מחו"ל – לא שווה, לטעמי, את הטרחה.
  ===>

  אהבתי

  1. במוצרים כמו בגדים או נעליים – אני יודע שפעמים רבות מגיעה מידה לא נכונה, צבע אחר, וכל מיני שטויות כאלה. לא מבין את מי שמוכן להתעסק עם ההחזרות, לדאוג שיקבל זיכוי, ושאר מיני ירקות.
   בקיצור: ממש לא בשבילי…

   אהבתי

  2. זה לא שהפכתי חלילה למכור לקניות ברשת,כמוך יש דברים שלא אקנה כמובן,אבל אם אתקל בפריטים שזולים משמעותית ולא הם לא ביגוד וודאי לא פריטים גדולים או מכשירי חשמל,אקנה אותם.לסוללות התכוונתי רק לאלה בשביל מכשיר השמיעה שלי שמצאתי שזולים משמעותית,מעבר לזה זה בדיחה חייבא סוללות לשלט לדוגמה,אין צורך.
   תודה

   אהבתי

 6. אצלנו חבילות נשלחות כמעט תמיד לפיצוציה הקרובה. אין מה לומר-זה הרבה יותר נוח. בדיוק היום אספתי אחת כזו (שנשלחה דווקא מהארץ. אנחנו לא קניינים גדולים של אתרים בחו"ל). לקח לי חמש דקות, כולל תור של שני אנשים שהיו לפני. בסניף הדואר המקומי זה היה לוקח הרבה יותר, שלא לדבר על שעות הפתיחה.

  אהבתי

  1. רק לידיעה,את יכולה להזמין תור בטלפון לסניף או באתר של דאר ישראל ואז את ממתינה ממש כמה דקות,אבל אם החבילות מגיעות למקום שנטח לך לקחת אותן,זה סבבה

   אהבתי

 7. אני לא קונה כלום באינטרנט [חוץ מאשר לפני כשנתיים כשקניתי ספר באמזון,  ושלחתי את ראש המשפחה לשבת בתור בדואר כדי לקבל אותו :)].  ראש המשפחה קונה לפעמים,  וממה שאני זוכרת זה מגיע לכל מיני נקודות איסוף (חנויות בסביבה,  או בקניון) ולא לדואר. ויש דברים שמגיעים עם שליחים,  והם מביאים את זה עד לדלת.  אבל ברור שאתה צודק:  אם אנשים רוצים לקבל דברים לתיבת הדואר שלהם,  יתכבדו ויוודאו שיש להם אחת כזאת,  ושברור למי היא שייכת.

  אהבתי

 8. ההבדל הכי משמעותי בין לגור בעיר לבין מושב זה שפה כל הדואר מגיע (רק פעם ביום ולא בימי שישי) באוטו (האדום), למשרד ששם יש בדר"כ מישהי שממיינת ומחלקת את הדואר בתאים (שמתאימים למכתבים וחבילות מיניאטוריות. ואם יש חבילה רצינית מקבלים פתק בתא כדי לבוא לקחת אותה מהמשרד.

  פייר לא יצא לי לקנות בגל הזה של הקניות. בנובמבר בדר"כ יש את המבצעים היותר טובים. ואין מה לעשות במדינתנו הקטנטונת הכל יקר יותר מאשר בחו"ל ואנשים מנצלים מבצעים לצרכי קניות.

  אהבתי

  1. בדיוק כמו ביישוב שלנו,ועכשיו גם סגרו את סוכנות הדאר לידינו ונשאר שם רק מרכז חלוקת עם תיבות  דאר ואת הרשומים וחבילות מקבלים בהיפר קטן במרכז היישוב.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s